Sürdürülebilirlik Politikamız - Stelab
17755
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17755,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,qode_advanced_footer_responsive_1000,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_non_responsive,elementor-default,elementor-kit-16812,elementor-page elementor-page-17755
 

Sürdürülebilirlik, Stelab için bir değerdir.

Stelab olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip eder, yenilikçi ürünler üretiriz ve bunu yaparken çevre, toplum ve iş sağlığı ve güvenliği konularını da göz ardı etmemek gerektiğinin bilincindeyiz. Sürdürülebilirlik politikamızda da öncelikli hedeflerimizden biri faaliyetlerimizi doğayı koruyarak yürütmektir.

Çevre

Çevre koruma bilincimiz gereği, ürünlerimizi tasarlarken doğal kaynakları ve çevreyi korumaya özen gösteriyoruz. Karbon ayak izimizi azaltmak, çevre dostu ulaşım yöntemleri kullanmak ve çevre konusunda farkındalık yaratmak gibi eylemleri sürekli gündemimizde tutuyor çalışanlarımızı da bu konuda bilinçlendirmeye özen gösteriyoruz.

Ürünlerimizin enerji tasarruflu olmasına, atık miktarının azaltılmasına ve geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımına dikkat ediyoruz. Ayrıca, tedarik zincirimizde çevresel etkileri olan faaliyetleri azaltmak için çaba gösteriyoruz. Üretim sürecinde kullanılan malzemelerin çevreye zarar verme ihtimalini azaltacak şekilde tasarım ve üretim çalışmalarımızı yürütüyoruz.

 

Üretim süreçlerimizde kullandığımız kimyasalları ISO 14001 ve ISO 45001 standartlarına bağlı olarak yönetiyoruz ve geri kazanıma kazandırıyoruz. 

Enerji Verimliliği

Ürünlerimizin tasarımında ve üretiminde enerji verimliliği ilkelerine uyarak, müşterilerimizin enerji tüketimini azaltmalarına yardımcı oluyoruz. Çalışanlarımızın enerji kullanımı konusunda farkındalığını artırmak, enerji tasarruflu cihazlar kullanmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmak gibi çeşitli yöntemleri uyguluyor ve bunu istikrarla sürdürüyoruz.

Enerji tüketimimizi anlık olarak takip ediyoruz. Süreçlerimizi enerjiyi daha verimli kullanmak adına sürekli iyileştiriyoruz.

Atık Yönetimi

Atık yönetimi politikamız, atıkların azaltılması, yeniden kullanımı ve geri dönüştürülmesi yoluyla sıfır atık hedefine ulaşmak üzerine ilerliyor. Bu, geri dönüşüm programları oluşturmak, ürünlerimizi geri dönüştürülebilir malzemelerden yapmak ve diğer atık yönetimi stratejilerini uygulamak gibi çeşitli adımları içeren bir süreç.

Merkez ofisimizde ve üretim hanemizde atık toplama alanlarında toplanan atıkları sistematik olarak kontrollü geri dönüşüme tabi tutuyoruz.

Karbon Ayak İzi

Kurulduğumuz yıldan beri faaliyetlerimiz neticesinde atmosfere salınan karbon miktarını düzenli olarak hesaplıyor, iklim değişikliği ile mücadele için aksiyonlar alıyoruz.

Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluk kapsamında sürekli stajyer yetiştirme projeleri hayata geçirerek endüstri için yetişmiş elemanlara deneyim fırsatı tanıyoruz.

 “Daha yeşil bir gelecek” düşüncesinden yola çıkarak, TEMA iş birliğiyle fidan bağışları yaparak biyoçeşitliliğin korunmasına destek oluyoruz.